Евертън се наложи над Челси за трети пореден успех

10 Дек 2023 18:17

Отборът на Евертън победи Челси с 2:0 като домакин в двубой от 16-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Карамелите'' записаха трети пореден успех в шампионата и се намират на 17-ото място с 13 пункта. Лондочани допуснаха второ поредно поражение и са 12-и с 19 пункта.

При великолепна контраатака на домакините в 55-ата минута Макнийл изведе Калвърт-Люин сам срещу вратаря. Санчес излезе и блокира нападателя, но топката отиде в Дукуре, който я насочи отлично в мрежата - 1:0.

В 84-ата минута Роберт Санчес получи травма, което наложи влизането Джордже Петрович, който прави своя дебют за Челси във Висшата лига.

В добавеното време на срещата след центриране от ъглов удар на Джеймс Гарнър, Джордже Петрович не успя да боксира топката по най-добрия начин, а Люис Дюбин засече от границата на наказателното поле - 2:0.

В следващия кръг Евертън гостува на Бърнли, а Челси приема Шефилд Юнайтед.