Рома препъна Ювентус в Торино

02 Сеп 2024 00:09

Ювентус и Рома не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 3-тия кръг на Серия "А". Мачът в Торино завърши при резултат 0:0.

Така "вълците" спряха устрема на съперника си и откраднаха първи точки от началото на сезона от "бианконерите".

Първото полувреме на двубоя не предложи много чисти положения пред двете врати. Най-сериозното такова дойде в 42-ата минута, когато вратарят на гостите Миле Свилар спаси удар на Душан Влахович, при който сърбинът насочи топката към лявата част на вратата, но стражът плонжира и спаси.

В началото на втората част хората на Даниеле Де Роси бяха по-активни, но постепенно Юве си върна инициативата.

В 71-ата минута удар на Кенан Йълдъз бе блокиран, а 11 минути по-късно Теун Коопмайнерс не успя да намери очертанията на вратата.

Резултати и голмайстори от днешните мачове в Серия ''А'':

Дженоа - Верона 0:2

55' Чачуа 0:1, 64' Тенгстед (дузпа) 0:2

Фиорентина - Монца 2:2

18' Джурич 0:1, 32' Малдини 0:2, 45' Кийн 1:2, 90+6' Госенс 2:2

Удинезе - Комо 1:0

43' Бренер 1:0