Аталанта победи Фиорентина в голов спектакъл

15 Сеп 2024 18:29

Отборът на Аталанта надделя над Фиорентина с 3:2 в двубой от четвъртия кръг на италианската Серия ''А''. Срещата между двата тима се проведе на ''Гевис Стейдиъм''. И петте попадения в мача паднаха през първата част.

''Ла Деа'' има 6 точки в актива си и заема шестата позиция във временното класиране. ''Виолетовите'' са 14-и с 3 точки. Тимът от Флоренция продължава без победа в първенството през новата кампания.

''Ла Виола'' поведе в резултата в 15-ата минута. Лукас Мартинес се ориентира отлично при една отбита топка и се разписа.

''Бергамаските'' изравниха шест минути по-късно. Адемола Луукман центрира перфектно към Матео Ретеги, който отбеляза гол за 1:1.

В 32-ата минута гостите отбелязаха гол чрез Мойс Кийн, който засече центриране на Робин Госенс.

''Нерадзурите'' отбелязаха два гола в края на първото полувреме. Първо Шарл де Кетеларе прониза Давид де Хеа с глава за 2:2, а Луукман отбеляза гол след солова акция за 3:2.

За Аталанта предстои домакинство на Арсенал в Шампионската лига. Фиорентина пък ще приеме Лацио в двубой от шампионата.