Ювентус разби Дженоа на ''Луиджи Ферарис''

28 Сеп 2024 21:32

Отборът на Ювентус победи Дженоа като гост с категоричното 3:0 в двубой от шестия кръг на италианската Серия ''А''. Двубоят се проведе на празния ''Луиджи Ферарис'', който беше без публика заради наказание на ''грифоните''.

''Старата госпожа'' сложи край на поредиците си от три нулеви ремита в първенството. Възпитаниците на Тиаго Мота събраха актив от 12 точки и се намират на първата позиция във временното класиране. Дженоа допусна второ поредно поражение в шампионата и заема 17-ото място с 5 пункта.

''Бианконерите'' поведоха в резултата в 48-ата минута след попадение на Душан Влахович от дузпа. Тя беше отсъдена заради игра с ръка на Кони Де Винтер.

В 55-ата минута Влахович удвои преднината на гостите, след като се възползва от асистенция на Тюн Копмайнерс.

Франсиско Консейсао вкара дебютното си попадение за Юве в 89-ата минута, с което оформи крайния резултат.

Дженоа ще гостува на Аталанта в следващия кръг. Ювентус пък ще премери сили срещу РБ Лайпциг в Германия в двубой от втория кръг на основната фаза на Шампионската лига.