Байерн и Леверкузен не излъчиха победител в голямото дерби

28 Сеп 2024 21:42

Отборите на Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен) не успяха да се победят в голямото дерби от петия кръг на Първа Бундеслига. Срещата между двата тима на ''Алианц Арена'' завърши при резултат 1:1.

Баварците остават на първото място в класирането с 13 точки, докато ''аспирините'' са трети с 10 пункта.

Леверкузен поведе в 31-ата минута. Гранит Джака намери Роберт Андрих, който шутира от воле от границата на наказателното поле и не остави шансове на Мануел Нойер - 0:1.

Байерн изравни след великолепен гол на Александър Павлович в 39-ата минута. Той отправи уникален удар от сериозна дистанция и разстреля Храдецки - 1:1.

За двата отбора предстоят мачове от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига. Байерн (Мюнхен) ще гостува на Астън Вила, а Байер (Леверкузен) ще приеме Милан.

Резултати и голмайстори от днешните мачове в Първа Бундеслига:

Мьонхенгладбах - Унион Берлин 1:0
90+6' Чванчара 1:0

Волфсбург - Щутгарт 2:2
20' Виндт 1:0, 32' Мийо 1:1, 68' АМура 2:1, 90+7' Ундав 2:2

Лайпциг - Аугсбург 4:0
11' Шешко 1:0, 15' Шешко 2:0, 46' Опенда 3:0, 57' Симонс 4:0

Майнц - Хайденхайм 0:2
15' Пийрингер 0:1, 86' Шьопнер 0:2

Фрайбург - Санкт Паули 0:3
12' Саад 0:1, 45' Афолаян 0:2, 72' Саад 0:3