28 Сеп 2024 15:56
Провал за Локомотив срещу Крумовград, четвърти мач без победа за ''смърфовете'' (СНИМКИ И ВИДЕО) Снимки: Plovdivskinovini.bg

Отборът на Локомотив (Пловдив) допусна поражение от Крумовград на ''Лаута'' с 0:2 в двубой от 10-ия кръг на efbet Лига. Попаденията за гостите отбелязаха Серкан Юсеин (23') и Матеус Енрике (32').

Така ''смърфовете'' записаха четвърти пореден мач без победа в шампионата. Футболистите на Любослав Пенев се намират на 10-ото място в класирането с 12 точки. Крумовградчани също имат 12 пункта, но възпитаниците на Атанас Рибарски са с по-добри показатели в преките мачове от днешния си съперник.

В следващия кръг пловдивчани гостуват на Лудогорец, а за Крумовград предстои домакинство на ЦСКА 1948.

Срещата започна равностойно, а в осмата минута, като по чудо, домакините не останаха с човек по-малко. Георги Каракашев влезе остро с крак в тялото на Божидар Кацаров, но главният съдия Петър Кузев показа само жълт картон. Малко след това Ангел Лясков открадна топката пред наказателното поле на противника, след което стреля, но ударът му премина над вратата. В 21-вата минута Матеус Соуса шутира право в ръцете на Мартин Луков.

Само 120 секунди по-късно крумовградчани откриха резултата след светкавична контраатака. Момчил Цветанов изведе по страхотен начин Матеус Соуса, който изчака включването на Серкан Юсеин и го изведе на отлична стрелкова позиция, а последният не сбърка - 0:1.

В 32-ата минута Момчил Цветанов прати топката в наказателното поле, където Рафаел Фуртадо чукна към Матеус Енрике, а той преодоля Луков за 0:2.

В 35-ата минута Янко Георгиев се намеси рутинно след изстрел на Жулиен Лами. Малко преди края на първата част Любослав Пенев направи принудителна смяна, след като Йоан Н`зи се контузи и бе заменен от Мартин Хайдаров. В началото на втората част и Атанас Рибарски трябваше да прави принудителна смяна. В 51-ата минута капитанът на Крумовград Божидар Кацаров излезе заради контузия и в игра влезе Ерол Дост. Две минути след това Хорхе Сегура се намеси добре в наказателно поле, като не позволи на Матеус Енрике да отправи удар към вратата на Мартин Луков.

В 64-тата минута сантиметри разделиха домакините от попадение. Христо Иванов получи кълбото в наказателното поле, финтира противников състезател, след което шутира в долния ляв ъгъл, но гредата помогна на Янко Георгиев. Четири по-късно късметът обърна гръб и на "сините", които също нацелиха страничния стълб. Юсеин пусна хитър пас към Диего Рапосо, който надбяга Ангел Лясков, но не успя да оформи класическия резултат.

В 84-ата минута след многоходова атака Ангел Лясков стреля към вратата, но Янко Георгиев изби в корнер.

Съставите на двата тима:

Локомотив Пловдив: 88. Мартин Луков, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 5. Тодор Павлов, 16. Кристиян Пешов, 33. Георги Каракашев, 17. Николас Пенев, 6. Христо Иванов, 75. Йоан Н'зи, 99. Жулиен Лами, 14. Димитър Илиев - К

Резерви: 81. Кристиан Томов, 4. Мартин Паскалев, 3. Калоян Костов, 12. Ефе Али, 21. Владимир Медвед, 7. Данило Полонский, 22. Ивайло Иванов, 19. Мартин Хайдаров, 10. Мартин Петков

Треньор: Любослав Пенев

Крумовград: 1. Янко Георгиев, 5. Матей Шимич, 24. Лазар Марин, 44. Божидар Кацаров - К, 7. Момчил Цветанов, 2. Джуниет Али, 4. Лукас Сантана 13. Диего Рапосо, 10. Серкан Юсеин, 9. Рафаел Фуртадо, 70. Матеус Енрике

Резерви: 21. Благой Макенджие, 22. Ерол Дост, 91. Вячеслав Велев, 25. Станислав Работов, 14. Стефан Попов, 19. Наско Ленков Милев, 77. Октай Юсеин, 11. Александър Георгиев, 99. Янис Гуермуш

Треньор: Атанас Рибарски

Главен съдия: Петър Кузев

ВАР: Георги Кабаков