Щутгарт и Леверкузен не излъчиха победител

10 Дек 2023 20:07

Отборите на Щутгарт и Байер (Леверкузен) не се победиха в дербито между двете сензации в Първа Бундеслига от 14-ия кръг. Срещата между двата тима завърши при резултат 1:1.

''Швабите'' заемат третото място в класирането с актив от 31 точки, а ''аспирините'' остават на първото място с 36 пункта.

Домакините откриха резултата в 40-ата минута. Йоша Ваньоман проби отдясно и пусна отлично подаване към Крис Фюрих, който с лекота се разписа - 1:0.

Гостите изравниха в началото на втората част. Виктор Бонифейс се пребори за топката и подаде към Флориан Виртц, който простреля Нюбел - 1:1.

В следващия кръг Щутгарт гостува на Байерн Мюнхен. За Леверкузен пък предстои домакинство на Мьолде в двубой от шестия кръг на груповата фаза на Лига Еврпа.