България отпадна на 1/8-финалите на Европейското първенство по мини футбол

05 Юни 2024 20:23
България отпадна на 1/8-финалите на Европейското първенство по мини футбол Кадър: БНТ

Българският национален отбор приключи участието си на Европейското първенство по мини футбол. "Лъвовете" отпаднаха на 1/8-финал от действащия шампион на Стария континент Азербайджан след загуба с 1:3.

Двата отбора предложиха много здрава битка и затвърдиха челните си позиции в света на мини футбола. България напуска надпреварата с две победи и две загуби.

Съставът на Азербайджан поведе с 1:0 с попадение на Рамиз Човадров още в седмата минута, а България изравни чрез Явор Генчев в 21-ата минута.

До края на срещата азербайджанците имаха превъзходство, което оползотвориха с два гола на Тамкин Халилзаде в 31-ата и на Раван Каримов в 45-ата минута.