Спартак Варна надделя над Хебър в Пазарджик (ВИДЕО)

22 Юли 2024 21:46

Отборът на Спартак (Варна) надделя над Хебър с 2:0 в Пазарджик в двубой от първия кръг на efbet Лига.

Домакините останаха с човек по-малко още в 17-ата минута след грубо нарушение на Николай Николаев срещу Ивей Ромееш. Първоначално съдията Християна Гутева не показа червен картон, но след преглед с ВАР крайният защитник бе изгонен.

Варненци откриха резултата в добавеното време на първата част. Енцо Ел Фатахи дпусна груба грешка след дълго подаване на Франьо Пърце, като буквално спря топката на Ахмед Ахмедов и нападателят на гостите не сгреши.

В 48-ата минута Хебър стигна до дузпа. След изстрел на Атанас Кабов топката се удари в ръката на Пърце и съдията отсъди дузпа. Олексий Збун стреля от дузпата и изпрати топката над вратата.

В третата минута на продължението футболистите на Александър Томаш решиха всичко с втори гол. Ахмед Ахмедов намери Антонио Вутов, който вкара първото си попадение за ''соколите''.

В следващия кръг Хебър гостува на ЦСКА-София, докато Спартак (Варна) е гост на ЦСКА 1948.