Ман Сити взе своето срещу Брентфорд, Ливърпул се издъни на ''Анфийлд''

14 Сеп 2024 19:19

Манчестър Сити надделя над Брентфорд като домакин с 2:1 след обрат. Двата тима премериха сили в двубой от четвъртия кръг на Премиър лийг. ''Пчеличките'' откриха резултата още в 23-ата секунда след гол на Йоан Уиса. Ерлинг Холанд изравни в 20-ата минута, а в 32-ата отбеляза още едно попадение, с което донесе победата на своя тим.

Ливърпул пък се провали срещу Нотингам Форест на ''Анфийлд''. Футболистите на Арне Слот допуснаха първо поражение от началото на сезона, след като отстъпиха с 0:1. Единственото попадение за Форест падна в 72-ата минута, когато Калъм Хъдсън-Одой успя да отбележи гол.

За Манчестър Сити и Ливърпул предстоят мачове срещу миланските грандове в Шампионската лига. ''Гражданите'' ще посрещнат Интер, а мърсисайдци ще гостуват на Милан.

Резултати и голмайстори от днешните мачове от Висшата лига:

Брайтън - Ипсуич 0:0

Кристъл Палас - Лестър 2:2
21' Варди 0:1, 46' Мавидиди 0:2, 47' Матета 1:2, 90+2' Матета (дузпа) 2:2

Фулъм - Уест Хям 1:1
24' Хименес 1:0, 90+5' Ингс 1:1