Реал Мадрид потрепери сериозно, но победи Алавес

25 Сеп 2024 00:22

Отборът на Реал Мадрид надделя над Алавес с 3:2 на ''Сантиаго Бернабеу''. Двата тима премериха сили в двубой от седмия кръг на испанската Ла Лига.

Футболистите на Карло Анчелоти записаха четвърти пореден успех в първенството и събраха актив от 17 точки на втората позиция в класирането. Баските са осми с 10 пункта.

Домакините откриха резултата още в първата минута. Винисиус Жуниор проби отляво и пусна подаване в наказателното поле, където Лукас Васкес се разписа за 1:0.

В 40-ата минута Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле след отлична размяна на подавания с Джуд Белингам и хладнокръвно отбеляза гол за 2:0.

Третото попадение за ''белите'' дойде в 48-ата минута. Родриго получи кълбото и тръгна напред. След като никой не го спря, той пробяга няколко метра и прониза вратаря за 3:0.

Гостите се върнаха в мача в 85-ата минута, след като Протесони отбеляза гол.

Само две минути по-късно Кике Гарсия съкрати преднината на ''кралете'' до само едно попадение.

В следващия кръг Реал Мадрид ще гостува на Атлетико Мадрид, а за Алавес предстои визита на Хетафе.

Резултати и голмайстори от днешните мачове в Ла Лига:

Севиля - Валядолид 2:1
45' Торес (автогол) 1:0, 56' Перес 1:1, 85' Еюке 2:1

Валенсия - Осасуна 0:0