Тотнъм отвя Нюкасъл и прекъсна негативната серия

10 Дек 2023 21:04

Отборът на Тотнъм успя да сложи край на негативната си серия, след като разгроми Нюкасъл с 4:1 като домакин в мач от 16-ия кръг на Висшата лига на Англия.

''Шпорите'' бяха в серия от пет поредни мача без победа. Тимът на Анге Постекоглу събра 30 точки и се намира на петото място в класирането. ''Свраките'' допуснаха втора поредна загуба и са седми с 26 пункта.

В следващия кръг Тотнъм е гост на Нотингам Форест. За Нюкасъл пък предстои изключително важен домакински двубой срещу Милан от шестия кръг на груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините поведоха в 26-ата минута. Сон получи топката от Удоджи и след това му я върна пред вратата, където защитникът я прати в мрежата - 1:0.

Ричарлисон удвои аванса на ''шпорите'' в 38-ата минута след втората асистенция на Сон.

В 60-ата минута неубедително излизане на Дубравка позволи на Ричарлисон да отбележи второто си попадение в срещата - 3:0.

В 85-ата минута Сон се откъсна и бе повален от Дубравка, което доведе до дузпа, която нападателят реализира - 4:0.

Жоелинтон отбеляза почетно попадение за Нюкасъл в добавеното време на срещата.